بکهو در مقابل بیل مکانیکی: کدام ماشین برای پروژه شما بهترین است؟

اگرچه گاهی اوقات تشخیص یک بیل مکانیکی و بیل مکانیکی از یکدیگر دشوار است، اما آنها به سه روش اصلی متفاوت هستند: اندازه، تطبیق پذیری و چرخش. این عوامل باعث می شود که هر دستگاه برای مشاغل مختلف مناسب باشد، بنابراین مهم است که دستگاه مناسب را برای پروژه خود انتخاب کنید.

اندازه

تفاوت اصلی بین این دو ماشین اندازه است – بیل مکانیکی بزرگتر و سنگین تر است، در حالی که بیل مکانیکی کمی کوچکتر است. بیل مکانیکی معمولاً برای پروژه های تخریب، استخراج معادن، شمع های محرک، شفت های حفاری برای انفجار سنگ و به طور کلی پروژه های صنعتی در مقیاس بزرگ مناسب تر است. بکهو به عنوان کوچکتر و سازگارتر از این دو، برای کشاورزی، برف روبی، بارگیری و پروژه های ساختمانی و حفاری در مقیاس متوسط ​​بهتر است.

تطبیق پذیری

بکهو و بیل مکانیکی نیز از نظر تطبیق پذیری بسیار متفاوت هستند. اگرچه هر دو دستگاه تعدادی گزینه اتصال را ارائه می دهند، بکهو دارای انتخاب بسیار بیشتری است و بنابراین قادر به انجام کارهای متنوع تری است. بکهوها را نیز می توان در جاده ها راند که آنها را برای پروژه هایی با کارگاه های گسترده انتخاب بهتری می کند.

چرخش

در نهایت، بیل‌کش‌ها و بیل‌های مکانیکی محدوده‌های چرخشی متفاوتی دارند که آن‌ها را از نظر اپراتور ماشین‌های بسیار متفاوتی می‌سازد. یک اپراتور بیل مکانیکی می تواند کل شاسی و بازوهای دستگاه را در یک دایره کامل به هم بچرخاند، در حالی که بازوی بیل مکانیکی فقط در محدوده ای حدود ۲۰۰ درجه می چرخد.

 

بهترین راه برای تعیین اینکه کدام ماشین برای پروژه شما مناسب است این است که نکات و نکات مربوط به هر کدام را یاد بگیرید.

تفاوت بین بیل مکانیکی و بیل مکانیکی شامل اندازه، تطبیق پذیری و چرخش آنها است.

بکهو چیست؟

بیل مکانیکی یک ماشین حفاری است که از یک پایه تراکتور استاندارد تشکیل شده است که یک سطل حفاری را در انتهای یک بازوی دو قسمتی متصل می کند. طرف مقابل بیل‌گرد غالباً دارای یک ضمیمه لودر جلویی است (در این صورت به بیل بکهو از نظر فنی «بدون‌هو لودر» نامیده می‌شود)، بنابراین صندلی ۳۶۰ درجه می‌چرخد تا اپراتور به سمت هر طرفی که در آن زمان استفاده می‌شود، بچرخد.

قسمتی از بازوی بکهو که به تراکتور متصل است بوم نامیده می شود و قسمتی که سطل حفار را نگه می دارد دیپر یا دیپر می نامند. محوری که بوم و دیپر را به هم وصل می کند، کینگ پست نامیده می شود. انواع مختلفی از ضمائم برای یک بیل بکهو وجود دارد، مانند مته، چکش، چاک دهنده، چنگک، شکن و غیره. لودر جلو را می توان با جاروها، گاوآهن و لیفتراک های مختلف نیز تعویض کرد. در برخی موارد، یک بیل بکهو حتی می‌تواند به عنوان جرثقیل با حلقه کردن تسمه‌های یک جسم بلند شده روی میله دیپر عمل کند.

اصطلاح “بكهو” می تواند گیج كننده باشد زیرا سطل حفاری در واقع در جلوی دستگاه قرار دارد. اما نام بیل مکانیکی در واقع به روشی اشاره دارد که دستگاه با کشیدن زمین به سمت خود یا به عقب به جای فشار دادن آن به سمت جلو مانند یک بیل سنتی، حفاری می کند.

نمودار یک بیل مکانیکی شامل سطل، چوب، بکهو، بوم، کابین، تراکتور و لودر آن.

بیل مکانیکی چیست؟

بیل مکانیکی یک ماشین حفاری است که از یک بوم، دیپر، سطل حفاری و شاسی تشکیل شده است – بسیار شبیه به ساخت یک بیل مکانیکی – اگرچه یک بیل مکانیکی می تواند دارای ریل یا چرخ باشد. با این حال، در حالی که یک بیل مکانیکی اغلب از یک تراکتور سنتی با یک اتصال بیل مکانیکی تشکیل شده است، بیل مکانیکی برای انجام وظایف با استفاده از بازوی حفاری ساخته شده است و بنابراین می تواند پروژه های سنگین تری را انجام دهد.

یکی از قابل توجه ترین تفاوت های یک بیل مکانیکی این است که برخلاف یک بیل مکانیکی، کل کابین آن ۳۶۰ درجه در بالای زیرشاخه می چرخد. بیشتر بیل مکانیکی های چرخ دار و فشرده نیز دارای یک تیغه بولدوزر هستند که در مقابل بازوی حفاری وصل شده است.

مانند بیل مکانیکی، بیل مکانیکی دارای مجموعه ای از اتصالات است که آن را قادر می سازد کارهایی فراتر از حفاری استاندارد، مانند حفاری سنگین و تخریب را انجام دهد. بیل مکانیکی اغلب همراه با ضمیمه های برس برش در پروژه های جنگلداری استفاده می شود.

بیل مکانیکی اغلب حفار، بیل مکانیکی یا ۳۶۰ نامیده می شود. بیل‌هایی که به‌جای چرخ دارای ریل هستند، اغلب «تراکهو» نامیده می‌شوند، که اشاره مستقیمی به شباهت دستگاه به بیل‌گرد دارد.

نمودار یک بیل مکانیکی شامل سطل، بازو، سیلندر هیدرولیک، بوم، کابین، چارچوب مسیر، موتور و وزنه تعادل آن.

کدام یک برای پروژه شما منطقی تر است؟

هنگام تعیین اینکه آیا بیل مکانیکی یا بیل مکانیکی برای پروژه شما مناسب است یا خیر، باید چند فاکتور را در نظر گرفت.

اندازه

اندازه دستگاه شما باید با مقیاس پروژه شما مطابقت داشته باشد. اگر روی یک پروژه ساخت‌وساز، گودبرداری یا تخریب در مقیاس بزرگ کار می‌کنید که در آن قدرت خالص ماشین مهم است، احتمالاً یک بیل مکانیکی بهتر است. اگر پروژه شما از نظر وسعت متوسط ​​تر است، می توانید از یک بیل بکهو استفاده کنید.

تحرک

یکی از مزیت های بیل مکانیکی این است که می تواند به راحتی در یک محل کار حرکت کند و حتی تا ۲۵ مایل در ساعت در جاده ها رانندگی کند. اگر پروژه شما از هم جدا شده است و نیاز به انجام وظایف در مناطق مختلف دارید، با استفاده از بیل مکانیکی کار آسان تری خواهید داشت.

ویژگی وظیفه

برخی از کارها مانند حفاری را می توان با استفاده از بیل مکانیکی یا بیل مکانیکی انجام داد، اما کارهای دیگری نیز وجود دارد

که واقعا فقط برای یک ماشین یا ماشین دیگر امکان پذیر است. وظایف و پیوست‌های خاصی را که پیش‌بینی می‌کنید در پروژه‌تان به آن نیاز دارید، ارزیابی کنید و مطمئن شوید که تجهیزاتی که انتخاب می‌کنید توانایی دارند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام ماشین برای پروژه شما منطقی است، مستقیماً با یک متخصص تجهیزات سنگین صحبت کنید. شخصی که جزئیات هر دو دستگاه و همچنین پیوست های مختلف آنها را می داند، می تواند به پلن های سایت شما نگاهی بیندازد و توصیه ای متخصص در مورد اینکه کدام یک از این دستگاه ها برای شما مناسب است، ارائه دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *