چگونه یک اپراتور جرثقیل شویم؟

اگر به دنبال شغلی هستید که چالش برانگیز باشد، پرداخت خوبی داشته باشد، و به سال ها تحصیل پیشرفته و بدهی های وام دانشجویی نیاز نداشته باشد، ممکن است شغلی در صنعت ساخت و ساز به عنوان اپراتور جرثقیل همان چیزی باشد که در جستجوی آن هستید. برای.

با فارغ التحصیلی از دبیرستان، گذراندن دوره های آموزشگاه بازرگانی، گذراندن دوره آموزشی عمومی اپراتور و کسب تجربه کارآموزی، اپراتور جرثقیل شوید. بسته به میزان آموزش و سطح گواهینامه ای که می خواهید، می توانید حرفه خود را در کمتر از چهار ماه راه اندازی کنید و گواهینامه سطح بالا و حرفه ای خود را در عرض دو تا پنج سال به دست آورید.

مهم نیست که چقدر می خواهید در آموزش خود پیش بروید، مسیر تبدیل شدن به یک اپراتور جرثقیل نسبتاً ساده است. با گرفتن دیپلم دبیرستان یا GED شما شروع می شود. از آن نقطه، شما در دوره های آموزشگاه تجاری خود ثبت نام می کنید و آموزش عمومی اپراتور خود را تکمیل می کنید. پس از انجام این کار، کارآموزی خود را آغاز کرده و رسماً حرفه جدید هیجان انگیز خود را آغاز خواهید کرد.

چه مدت طول می کشد تا یک اپراتور جرثقیل شوید؟

هیچ چارچوب زمانی مشخصی برای تبدیل شدن به یک اپراتور جرثقیل وجود ندارد. خیلی بستگی به این دارد که چقدر می خواهید در این زمینه پیش بروید. اگر مشتاق شروع حرفه جدید خود هستید، می توانید برنامه های آموزشی اولیه اپراتور جرثقیل و صدور گواهینامه خود را در عرض چهار تا هشت ماه تکمیل کنید.

این برنامه های آموزشی سریع نیز می توانند گزینه خوبی باشند اگر لزوماً برای تبدیل شدن به یک شغل مادام العمر برنامه ریزی نمی کنید. اگر نمی‌خواهید زمان یا تلاش زیادی برای دریافت گواهینامه‌های سطح بالاتر صرف کنید، این دوره‌های آموزشی پایه تمام چیزی است که برای شروع به آن نیاز دارید.

از سوی دیگر، اگر می‌توانید زندگی خود را به عنوان یک اپراتور جرثقیل ببینید، فرصت‌های زیادی برای پیشرفت شغلی دارید. به عنوان مثال، شما می توانید گواهینامه های حرفه ای خود را به طور متوسط ​​در دو تا پنج سال به دست آورید. و جای تعجب نیست که این می تواند به معنای حقوق بالاتر، فرصت های بیشتر و ثبات شغلی بیشتر باشد.

شرح شغل

شما فقط ممکن است از همه چیزهایی که در کار یک اپراتور جرثقیل انجام می شود شگفت زده شوید. اما چیزی که همه به آن خلاصه می شود بسیار اساسی است: جابجایی ماشین آلات سنگین و سایر مواد با استفاده از جرثقیل که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است.

انواع مختلفی از جرثقیل ها و اپراتورهای تجهیزات مختلف مانند اپراتور جرثقیل متحرک و اپراتور تاور کرین وجود دارد و هر نوع شامل آموزش های تخصصی می باشد. اما، صرف نظر از نوع جرثقیلی که کار می‌کنید، با سیستم پیچیده‌ای از چرخ‌ها، پدال‌ها و اهرم‌ها برای جابجایی ایمن آن مواد سنگین کار خواهید کرد.

اما شما بیشتر از کار با خود تجهیزات انجام خواهید داد. شما همچنین مسئول اطمینان از عملکرد ایمن دستگاه و نظارت بر تعمیر و نگهداری تجهیزات، از جمله نگهداری گزارش های ایمنی و نگهداری خواهید بود.

به عنوان یک اپراتور جرثقیل، ممکن است خود را در چندین پروژه ساختمانی، متفاوت از بندر به انبار، یا سایت های ساخت و ساز تجاری تا مسکونی پیدا کنید. با این حال، مخرج مشترک این است که احتمالاً بیشتر، اگر نه تمام روز کاری خود را در جرثقیل خود سپری کنید.

الزامات مهارتی

اپراتور جرثقیل به مهارت های گسترده تری از آنچه فکر می کنید نیاز دارد. نه تنها باید در کار با ماشین‌های سنگین و اطراف آن بسیار راحت باشید، بلکه به مهارت‌های ارتباطی کلامی و نوشتاری قوی، درک عمیق خوب و جزئیات محور بودن نیز نیاز دارید.

دلیل ساده است: اگر اقدامات ایمنی دقیقاً رعایت نشود، کار می تواند خطرناک باشد. این به معنای توجه دقیق به ایمنی محل کار، نگهداری و بهره برداری موثر از تجهیزات، و ارتباط شفاف و اجرای استانداردها و الزامات ایمنی با تیم خود در محل است.

هنگامی که به مهارت هایی فکر می کنید که برای یک اپراتور جرثقیل خوب به آن نیاز دارید، باید به محیط کار خود نیز فکر کنید. بیشتر اوقات، شما در جرثقیل خود تنها خواهید بود. شرایط کاری شما احتمالاً بسیار پر سر و صدا خواهد بود و باید تمرکز و مهارت لازم را برای مدیریت ایمن و مؤثر این قطعه بزرگ، قدرتمند و پیچیده از ماشین آلات داشته باشید.

این آسان نیست، اما برای فرد مناسب با آموزش مناسب، می‌تواند شغلی پردرآمد و سودمند باشد.

میانگین حقوق یک اپراتور جرثقیل

اپراتور جرثقیل به مهارت نیاز دارد، اما یک حرفه مهم و چالش برانگیز است که ثبات شغلی قوی، فرصت های شغلی فراوان و حقوق عالی را ارائه می دهد. در واقع، طبق اداره آمار کار، میانگین حقوق ملی برای اپراتور جرثقیل حدود ۶۴۰۰۰ دلار است.

و اگر در یک صنعت پردرآمد مانند تولید برق کار می کنید، متوسط ​​دستمزد سالانه به بیش از ۸۰۰۰۰ دلار افزایش می یابد.

چگونه یک اپراتور جرثقیل شویم

راه های مختلفی برای تبدیل شدن به یک اپراتور جرثقیل وجود دارد، بسته به اینکه تا چه حد می خواهید در این صنعت پیش بروید. این می تواند از گذراندن دوره های آموزشی اولیه اپراتور جرثقیل و شروع کارآموزی گرفته تا پیگیری آموزش های پیشرفته تر و گواهینامه های

مهارت های لازم برای کار با پیچیده ترین و تخصصی ترین تجهیزات، مانند کامیون های بوم و جرثقیل های متحرک را دارید.

مهم نیست هدف یا مقصد شما چیست، اما همه چیز با آموزش شروع می شود.

۷ مرحله برای تبدیل شدن به اپراتور جرثقیل

۱٫ دیپلم دبیرستان یا GED کسب کنید.

برای تبدیل شدن به یک اپراتور جرثقیل، به دیپلم دبیرستان یا GED نیاز دارید. اولین تماس شما با یک محل کار و اولین تلاش شما برای کار با تجهیزات، بلافاصله دلیل آن را به شما نشان خواهد داد. جرثقیل ها ماشین های پیشرفته، گران قیمت و قدرتمندی هستند. شما به اصول ریاضی، خواندن، علم و فناوری نیاز دارید تا تجهیزات را به طور ایمن کار کنید و به طور مؤثر بر نگهداری آن نظارت و مستندسازی کنید.

۲٫ در دوره های آموزشگاه تجارت شرکت کنید.

هنگامی که دیپلم دبیرستان یا GED خود را به دست آوردید، گام بعدی ثبت نام در مدرسه بازرگانی است. مدارس تجاری جایگزین عالی برای کالج ها و دانشگاه های سنتی – و بسیار گران تر – هستند.

آموزشگاه‌های بازرگانی آموزش‌های لازم را برای توسعه مهارت‌های بسیار تخصصی مورد نیاز برای کار در مشاغل، از ساخت‌وساز و برق گرفته تا لوله‌کشی و، بله، عملیات جرثقیل به شما ارائه می‌دهند. از همه مهمتر، مدارس بازرگانی به شما کمک می کنند تا پس از تکمیل آموزش های مورد نیاز، در زمینه شغلی مورد نظر خود کار پیدا کنید، از جمله کمک به شما برای تثبیت در کارآموزی خود در اولین قدم های زندگی جدید خود به عنوان اپراتور جرثقیل.

۳٫ آموزش اپراتور عمومی خود را کامل کنید.

علاوه بر مهارت‌های اساسی که در دوره‌های آموزشگاه تجاری خود ایجاد خواهید کرد، به آموزش عمومی اپراتور نیز نیاز خواهید داشت، جایی که یاد می‌گیرید با این ماشین‌های پیچیده به طرز ماهرانه و ایمن کار کنید. در طول این آموزش شغلی، شما همچنین با ویژگی های تعمیر و نگهداری تجهیزات و پروتکل های ایمنی مهمی که انتظار می رود نه تنها در هنگام کار با تجهیزات خود، بلکه در محل کار نیز به آن ها پایبند باشید، خواهید آموخت.

۴٫ در یک برنامه کارآموزی ثبت نام کنید.

همانطور که مسیر شغلی جدید خود را راه اندازی می کنید، ممکن است تعجب کنید که چرا باید در یک برنامه کارآموزی ثبت نام کنید. در واقع کارآموز بودن مزایای زیادی دارد. ابتدا، شما با انجام کار یاد خواهید گرفت و در این فرآیند، توسط یک اپراتور جرثقیل با تجربه راهنمایی خواهید شد.

البته یادگیری کتاب و کارهایی که در کلاس انجام می دهید برای یادگیری ضروری هستند. اما اینها فقط اصول اولیه را به شما می دهند. زمانی که در محل حضور پیدا می کنید و وارد دنیای واقعی می شوید، واقعاً می توانید معنای اپراتور جرثقیل بودن را ببینید، احساس کنید و تجربه کنید.

به عنوان یک کارآموز، به طور خودکار با یک مربی در ارتباط خواهید بود تا شما را در طول مسیر راهنمایی کند و انتقال شما را از کلاس درس به محل کار آسان کند. نه تنها این، بلکه همچنین ارتباطاتی ایجاد خواهید کرد که می توانند فرصت های شغلی مهمی را برای زمانی که آموزش و کارآموزی شما کامل شده است، باز کنند.

۵٫ گواهینامه اپراتور جرثقیل و هر گونه مجوز محلی مورد نیاز را دریافت کنید.

یکی از هیجان انگیزترین جنبه های اپراتور جرثقیل این است که شما گزینه های زیادی دارید. اگر می‌خواهید شغلی به عنوان اپراتور جرثقیل ایجاد کنید، می‌توانید تعدادی گواهینامه‌های مختلف را دنبال کنید که می‌تواند به شما در افزایش بازارپسندی کمک کند – بدون ذکر نرخ دستمزد.

در میان با ارزش ترین گواهینامه ها، گواهینامه های موسسه کرین آمریکا (CIC) و کمیسیون ملی صدور گواهینامه اپراتورهای جرثقیل (NCCCO)، که به عنوان گواهی اپراتورهای جرثقیل (CCO) نیز شناخته می شود، هستند. این برنامه های صدور گواهینامه به شما اجازه می دهد تا طیف وسیعی از تجهیزات بسیار تخصصی، از جمله جرثقیل های خزنده مشبک و جرثقیل های کامیون و جرثقیل های بوم تلسکوپی را با کابین های ثابت و کابین های چرخشی به کار بگیرید.

معمولاً باید هم امتحانات کتبی و هم امتحانات عملی را تکمیل کنید که از شما می‌خواهد توانایی خود را در کار با نوع جرثقیل مورد نظر خود نشان دهید. فرآیند تبدیل شدن به یک اپراتور مجاز جرثقیل ممکن است دلهره‌آور به نظر برسد، اما هر امتحان عملی که قبول می‌کنید و گواهینامه ای که به دست می آورید می تواند فرصت های هیجان انگیز جدیدی را در این صنعت باز کند.

۶٫ رزومه خود را به روز کنید

اگر برای موقعیت اپراتور جرثقیل درخواست می دهید، ممکن است احساس کنید که ارتباطاتی که در مدرسه تجارت یا از طریق کارآموزی خود برقرار کرده اید، تنها چیزی است که نیاز دارید. با این حال، این دقیقاً درست نیست. احتمالاً هنگام درخواست شغل همچنان نیاز به ارسال رزومه دارید و این بدان معنی است که قبل از شروع کاریابی خود باید زمان بگذارید تا یک شغل خوب ایجاد کنید.

حداقل، رزومه شما باید مهارت هایی را نشان دهد که شما را واجد شرایط منحصر به فرد برای انجام کار می کند. این بدان معناست که بر آموزش خاصی که دریافت کرده اید، هر تجربه ای که ممکن است داشته باشید – از جمله دوره های کارآموزی – و هر گواهینامه ای که دارید یا در حال دریافت هستید تمرکز کنید. همراه با آن، می خواهید مهارت های خاص و دستاوردهای خاصی را که در شغل اپراتور شما مفید خواهد بود را به نمایش بگذارید.

اکثر مدارس تجاری و برنامه های کارآموزی خدمات شغلی ارائه می دهند. متخصصان خدمات حرفه ای برنامه شما نه تنها به شما کمک می کنند فرصت های شغلی امیدوارکننده را پیدا کنید، بلکه به شما کمک می کنند تا مطمئن شوید که رزومه شما برای مشاغل اپراتور جرثقیل مناسب است.

۷٫ برای موقعیت های اپراتور جرثقیل درخواست دهید.

علاوه بر استفاده از فرصت‌های شبکه‌ای که از طریق مدرسه حرفه‌ای و کارآموزی‌تان در دسترس است، می‌توانید دنیایی از فرصت‌های شغلی امیدوارکننده را به صورت آنلاین نیز بیابید. به عنوان مثال، می‌توانید رزومه خود را ارسال کنید و در سایت‌هایی مانند LinkedIn، ZipRecruiter، SimplyHired و Indeed به جستجو بپردازید. حتی می‌توانید فیلترهای جستجوی شغل ایجاد کنید و هشدارهایی را برای تلفن یا ایمیل خود تنظیم کنید تا همیشه از ارسال یک اخطار شغلی مرتبط در این سایت‌ها مطلع شوید.

تقاضا برای اپراتور جرثقیل

یکی از بهترین چیزها در مورد کار به عنوان اپراتور جرثقیل این است که احتمالاً مجبور نیستید زیاد نگران بازار کار باشید. در واقع، انتظار می‌رود این صنعت بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ به میزان ۸٫۵ درصد رشد کند. بنابراین اگر به فکر ورود به این حوزه هیجان‌انگیز هستید، چشم‌انداز شما کاملاً امیدوارکننده به نظر می‌رسد – و این به‌ویژه اگر تصمیم به گرفتن آن گواهی‌های پیشرفته و مهارت‌های تخصصی داشته باشید صادق است. دوره های آموزشی ارائه شده توسط گروه هایی مانند CIC و NCCCO.

محیط کار

همانطور که احتمالا قبلاً متوجه شده اید، کار به عنوان اپراتور جرثقیل ممکن است برای همه مناسب نباشد. احتمالاً بیشتر روز کاری خود را به تنهایی در کابین جرثقیل خود سپری خواهید کرد. محیط پر سر و صدا است و می تواند آشفته باشد. و البته، زمانی که سایت های شغلی مملو از تجهیزات بزرگ، قدرتمند و سنگین هستند، خطراتی وجود دارد، بنابراین همیشه باید مراقب ایمنی باشید.

اما اگر برایتان مهم نیست که بیشتر روز کاری خود را به تنهایی کار کنید و در داخل تجهیزات خود بنشینید، و اگر سر و صدای زیاد حواس‌تان پرت نمی‌شود، محیط کار ممکن است برای شما مناسب باشد. و در ازای چنین شرایط کاری، به احتمال زیاد حقوق خوب، ثبات شغلی زیاد و فرصت‌های عالی برای رشد شغلی و گسترش مهارت‌های خود دریافت خواهید کرد.

نتیجه

اگر به دنبال شغلی عالی هستید که دستمزد خوب، امنیت شغلی عالی و فرصتی برای رشد مهارت‌های تخصصی خود را ارائه می‌دهد، شغل به عنوان اپراتور جرثقیل ممکن است فقط یک بلیت باشد.

به عنوان یک اپراتور جرثقیل، قبل از اینکه بتوانید حرفه خود را راه اندازی کنید، لازم نیست سال ها را در مدرسه بگذرانید و کوه هایی از بدهی را بپذیرید. در عوض، کار شما می تواند در عرض چند ماه شروع شود، و اگر بخواهید گواهینامه های حرفه ای را دنبال کنید، همچنان زمان خواهید داشت تا مهارت های خود را افزایش دهید و فرصت های خود را گسترش دهید.

بهتر از همه، زیرا این صنعتی است که انتظار رشد قابل توجهی را در سال های آینده دارد، با آموزش مناسب و خلق و خوی اپراتور، می توانید وارد حرفه ای شوید که برای دهه های آینده هیجان، چالش، فرصت و شکوفایی را ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *