چگونه لودر چرخ خود را به طور بهینه نگهداری کنیم؟

خرید لودر چرخ به شما این مزیت را می دهد که کارایی پروژه را افزایش می دهد. با این حال، اگر می خواهید برای مدت طولانی به سطح مطلوبی از عملکرد برسید، باید آن را به روش صحیح حفظ کنید. محمد عبدالرحمن البهار طیف گسترده ای از لودرهای چرخدار SEM را در امارات ارائه می دهد. ما تنها توزیع کننده مجاز ماشین های SEM در امارات متحده عربی و همچنین کویت، عمان، قطر و بحرین هستیم. ما علاوه بر ارائه ماشین‌های کارآمد به شما، راه‌حل‌های تعمیر و نگهداری جامعی را نیز ارائه می‌کنیم که تمام مشکلات نگهداری را برطرف می‌کند. با این حال، اگر لودر چرخ دار دارید، برای نگهداری درست از لودر باید روزانه چند کار انجام دهید.

 

چیزهایی که باید به طور روزانه در لودر چرخ خود بررسی کنید.

لبه های برش ضمیمه

بارگیری و تخلیه مواد در طول روز می تواند باعث سایش زیاد ابزارهای درگیر با زمین شود. برای اطمینان از ماندن این ابزارهای حیاتی در شرایط اوج عملکرد، باید بازرسی های بصری روزانه دستگاه را انجام دهید. شما باید دندان های لق یا ترک خورده یا از دست رفته را بررسی کنید. اگر مشکلی را تشخیص دادید، باید در اسرع وقت قطعات آسیب دیده را تعمیر یا تعویض کنید.

ضمیمه هایی مانند سطل ها و چنگال های پالت تلاش زیادی می کنند و از این رو باید آنها را به دقت بررسی کنید. همچنین باید شیلنگ ها و سیلندرها را کج و بلند کنید تا از نظر سایش، نشتی یا آسیب بررسی شود.

جدا از موارد واضح، شما همچنین باید وضعیت صفحات سایش و لبه های برش پیچ و مهره ای و همچنین پین های اتصال را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها به خوبی و خوبی قرار می گیرند.

 

آج تایر و تورم

اگر در لاستیک‌های لودر چرخ‌ دارتان نشتی یا باد نامناسب دارید، می‌تواند منجر به سایش زودرس و خرابی لاستیک شود. توصیه های دفترچه راهنما را برای سطوح فشار باد مناسب دنبال کنید و لاستیک ها را بر اساس آن باد کنید.

به غیر از حفظ سطح فشار مناسب، باید از لاستیک ها نیز بازدید بصری انجام دهید. به دنبال تکه های قابل توجهی از آج باشید که ممکن است گم شده باشند. باید مطمئن شوید که خط مهره و لبه آن درست است.

آج‌های زنجیر، محافظ‌های تایر را می‌توان در مواردی که نرخ سایش به طور غیرعادی بالاست ارائه کرد. برای توصیه ها با ما تماس بگیرید.

 

ترمزهای رانندگی و پارکینگ

عملکرد صحیح ترمزها در لودر چرخ شما برای به دست آوردن سطح مطلوب عملکرد و ایمنی از لودر چرخ بسیار مهم است. بنابراین، این یک روش نگهداری معمولی حیاتی است که در لودر چرخی مورد نیاز است و باید به صورت روزانه انجام شود. اکثر سایت‌های ساخت‌وساز دارای ازدحام، درجه‌های مختلف، و همچنین طیف وسیعی از تجهیزات، وسایل نقلیه و پرسنل خواهند بود. به غیر از روش های بارگذاری معمولی، پاس اغلب می تواند توقف های سریع زیادی داشته باشد. به این ترتیب، اپراتور باید بتواند ماشین را متوقف کند، اما در صورت لزوم آن را با کمک ترمز دستی نگه دارد. بنابراین، برای انجام این کار، باید ترمزهای رانندگی و پارکینگ را بررسی کنید.

ترمزهای ناکارآمد ممکن است منجر به سایش زودرس اجزای گیربکس شود که منجر به تعمیر پرهزینه می شود. عملکرد و موثر نگه داشتن ترمزها باعث کاهش بسیاری از هزینه های تعمیر می شود.

 

مایعات، روغن ها، فیلترها

در داخل محفظه موتور، باید مایعاتی مانند روغن موتور و مایع خنک کننده را بررسی کنید. پیچیده نیست. می‌توانید از چراغ‌ها و عینک‌های بینایی استفاده کنید و برای دستورالعمل‌های نحوه تعویض مایعات دستگاه در فواصل زمانی توصیه‌شده با مایع مناسب در فواصل زمانی صحیح، به دفترچه راهنمای اپراتور مراجعه کنید.

از استفاده از فیلترهای غیر OEM مشخص شده خودداری کنید. برای دستیابی به بهترین عملکرد فیلتراسیون، اطمینان از عملکرد با کیفیت یکسان مهم است.

 

سیستم ورودی هوا

در نهایت، آلودگی جوی بیشتر کارگاه ها ممکن است بار زیادی را بر سیستم ورودی هوای لودر چرخ شما وارد کند. پرسنلی که از تجهیزات مراقبت می کنند باید مطمئن شوند که از مراحل تعمیر و نگهداری مناسب برای تمیز نگه داشتن هوای ورودی با بررسی نشانگر خلاء، تمیز کردن منظم فیلترها و تعویض در صورت پیشنهاد استفاده می کنند. استفاده از پیش پاک کننده باعث کاهش بار و بهبود عمر فیلترهای نصب شده می شود.

اینها برخی از کارهایی است که باید انجام دهید تا لودر چرخ خود را به روش صحیح نگهداری کنید. با تیم کارشناسان ما در Al-Bahar تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در مورد اینکه می توانید از SEM Wheel Loader خود عملکرد بهتری داشته باشید، بیابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *