کامیون‌های عظیم حمل و نقل معدن کوماتسو

این کامیون عظیم است. این خانه بزرگتر از یک خانه ۲ طبقه ۳۰۰۰ فوت مربعی است. اینگونه است که جیم ماتیس، مدیر کل عملیات تولیدی Peoria، بزرگترین کامیون‌های حمل و نقل معدنی را که در تاسیسات Komatsu America Corp در پیوریا، ایلینویز تولید می‌شوند، توصیف کرد.

این کمپرسی های برقی با سایز فوق العاده برای کاربردهای معدنی در مقیاس بزرگ استفاده می شود. آنها در شش اندازه، از ظرفیت حمل ۲۰۰ تا ۴۰۰ تن عرضه می شوند. فقط چقدر بزرگ هستند؟ ۹۸۰E-4، بزرگترین این دسته، تقریباً ۲۶ فوت قد دارد و دارای لاستیک هایی با وزن بیش از ۱۰۰۰ پوند است.

 

ساخت مدرن

بخش معدن یک مرکز دارای گواهی ISO 9001 است که تا حدودی به انتظار شرکت های مدرن تبدیل شده است. چیزی که این عملیات را منحصر به فرد می کند این است که کل عملیات تجاری دارای گواهی ISO است.

ماتیس گفت: «این معمول نیست. “در واقع بسیار چشمگیر است که کل تجارت به این دستورالعمل های دقیق پایبند باشد.”

خانواده استانداردهای ISO 9000 راهنمایی و ابزارهایی را برای شرکت هایی ارائه می دهد که می خواهند اطمینان حاصل کنند که محصولات و خدمات آنها نیازهای مشتری را برآورده می کنند و در عین حال کیفیت را به طور مداوم بهبود می بخشند.

ماتیس گفت: «این قوی‌ترین کنترلی است که وجود دارد. “مشتریان آن را مطالبه می کنند و نمی خواهند شرکتی پیشنهاد دهد که تایید نشده است.”

 

بهره وری و تولید

تاسیسات در Peoria یکی از کارخانه‌های مادر کوماتسو است، مکانی که توسط سازمان به دلیل قابلیت‌های توسعه آن شناخته شده است و به عنوان یکی از مشارکت‌کنندگان کلیدی در تولید جهانی قرار دارد.

Peoria برای حمایت از نقش خود به عنوان یک نیروگاه تولیدی، یک انبار قطعات یدکی جدید در سال ۲۰۱۴ ایجاد کرد که قادر بود بیش از ۳۰۰۰ قطعه را در خود جای دهد تا به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهد و با کاهش چالش های لجستیکی، جریان کاری کارآمدتری ایجاد کند.

وقتی نوبت به فرآیند تولید می‌رسد، ماتیس نوآوری‌ای را که کارخانه چند سال پیش معرفی کرد به اشتراک گذاشت: یک خط مونتاژ متحرک با یک سیستم انتقال انعطاف‌پذیر که از هوا برای به حرکت درآوردن قطعات ماشین‌آلات استفاده می‌کند.

قبلاً این مرکز از فرآیند مونتاژ غرفه استفاده می کرد. آنها به سادگی چهارچوب را پارک کرده و کامیون را طی سه هفته آینده تمام می کنند. ماتیس توضیح داد که سیستم هوا مانند یک میز هاکی روی هوا است که وارونه شده است. سوراخ‌های هوا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ۴۰ تا ۵۰ تن کامیون را به راحتی در امتداد خط بچرخانند و فرآیند تولید را بسیار کارآمدتر می‌کنند.

 

تکامل تولید در Peoria

مردم بیشترین نقش را در ساخت این ماشین ها دارند.

ماتیس گفت: «این یک صنعتگر واقعی است که قاب کامیون را می‌سازد. “مردم ما از با استعدادترین افراد در این صنعت هستند.”

وقتی تاریخ Peoria را در نظر می گیرید، جای تعجب نیست که این نیروی کار بسیار ماهر است.

ماتیس گفت: “ساختن چیزها دلیل وجود Peoria برای چندین دهه بود.”

این شهر که در رودخانه ایلینویز قرار دارد، زمانی که حمل و نقل دریایی راه اصلی جابجایی کالا بود، مقصدی برای انواع واردات و نقطه ضروری صادرات بود. با وجود غلات فراوان در غرب میانه، ویسکی و آبجو دو مورد از اولین صادرات بودند.

ماتیس گفت: “کارخانه های تقطیر به جوشکاران با استعدادی نیاز داشتند که بتوانند با کیفیت بالا تولید کنند.” با گذشت زمان، کالاهای تولید شده در اینجا تغییر کرده اند، اما نیروی کار فوق العاده ماهر باقی مانده است. ما آن را به عنوان نقطه قوت واقعی جامعه می بینیم و Peoria را برای کوماتسو مناسب می کند.

 

توسعه نیروی کار

بخش معدن در Peoria حدود ۸۰۰ نفر را استخدام می کند و این مرکز در جستجوی نیروهای جدید که در کار ماهر، به ویژه جوشکاران و برق مونتاژ، سرآمد هستند، بسیار فعال است.

برای کمک به هجوم استعدادهای تازه، مدل کسب و کار جدید آموزش افراد در جامعه و تضمین شغل آنها پس از تکمیل است.

ماتیس گفت: “کارکنان با ارزش ترین دارایی ما هستند.” همانطور که آنها رشد می کنند، شرکت از دانش آنها سود می برد.

 

دایره تولید

در سال ۲۰۱۲، PBS تأسیسات تولید Peoria کوماتسو را در «گروه ضربت فلزی سنگین» به عنوان بخشی از سری «Raw to Ready» خود معرفی کرد. این نمایش به کارخانه‌ها می‌رود تا مهارت‌های ساخت ماشین‌های باورنکردنی را برجسته کند و داستان‌های پنهانی از نبوغ انسانی را آشکار کند که مواد خام را به شگفتی‌های شگفت‌انگیز فناوری مدرن تبدیل می‌کند.

ماتیس گفت: «وقتی به آن فکر می‌کنی دیوانه‌کننده است. این کامیون ها مواد خام مورد نیاز ما را برای ساخت تجهیزات سنگین بیشتر جمع آوری می کنند. این دایره زندگی نیست، بلکه دایره تولید است.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *