پرکاربردترین ماشین آلات در ساخت و ساز کدام است؟

۹ محبوب ترین نوع تجهیزات ساختمانی

کارگران ساختمانی برای تکمیل کار خود از انواع تجهیزات استفاده می کنند. ماشین آلات ساختمانی محدوده وسیعی دارند، اما تعدادی از آنها وجود دارد که بیشتر از بقیه خواهید دید.

 

۱٫ لودر چرخ

لودرهای چرخدار در بسیاری از سایت های ساختمانی در سراسر کشور محبوب هستند. آنها برخی از همه کاره ترین ماشین هایی هستند که می توانید برای کارهای مختلف از جمله حمل مواد و انجام حفاری استفاده کنید. آنها با اتصالات متعددی مانند جاروها و تیغه های برف سازگار هستند که عملکرد آنها را افزایش می دهد. لودرهای چرخ دار همچنین دارای یک سطل در جلو برای جابجایی انواع مختلف مواد هستند.

 

۲٫ ماشین آلات بیل مکانیکی

ماشین آلات بیل مکانیکی نیز قطعات رایج تجهیزات ساختمانی هستند. بیل مکانیکی برای انجام کارهای خاکی طراحی شده است. شما می توانید از بین مسیرها یا چرخ ها برای هر چیزی که برای عملیات شما بهترین کار را دارد انتخاب کنید. بیل مکانیکی می تواند کارهای متعددی را انجام دهد، از جمله:

  • حفر
  • جابجایی مواد
  • برش آسفالت
  • لایروبی
  • پس پر کردن
  • تخریب

این ماشین آلات راهسازی می توانند با انواع ضمیمه ها نیز کار کنند.

 

۳٫ بكهو لودر

همانطور که از نام آن پیداست، بیل‌های بکهو دارای یک بیل به پشت و یک سطل در جلو هستند. با این دو قسمت می توانید هر کاری از حفاری ترانشه تا جابجایی مواد در محل کار انجام دهید.

همچنین می توانید از بیل مکانیکی برای کارهای تخریب و محوطه سازی استفاده کنید. بکهوها دارای یک کابین چرخان هستند تا دید بیشتری را برای اپراتور فراهم کنند.

 

۴٫ ماشین آلات بولدوزر

بولدوزر یک قطعه استاندارد از تجهیزات برای کارهای حفاری، پاکسازی و تسطیح است. آنها می توانند مواد، درجه بندی و سطوح صاف را جابجا کنند. آنها همچنین می توانند از درختان کوچک و کنده ها، سنگ ها، جاده ها و بخش هایی از ساختمان ها عبور کنند.

بولدوزرها دارای یک صفحه فلزی در جلو هستند تا لایه بالایی زمین را در محل کار شما از بین ببرد. این یک صفحه قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد عمقی را که می خواهید در آن کار کنید تعیین کنید. کارگران ساختمانی می توانند از بولدوزرها با قلم مو، آوار و ماسه نیز استفاده کنند.

۵٫ گریدر

برای کارگران ساختمانی که کار جاده را تکمیل می کنند، گریدرها احتمالاً ابزار ضروری هستند. گریدرها دارای تیغه ای بین چرخ های جلو و عقب هستند که سطح زمین را هنگام رانندگی در آن تراز می کند. کارگران می توانند از یک گریدر برای صاف کردن سطح زمین که در آن آسفالت می کنند استفاده کنند. این نیز یک روش معمول قبل از شروع ساخت و ساز در یک ساختمان جدید است.

با این حال، گریدرها می توانند عملکردهای متعددی را انجام دهند، زیرا می توانند برف را حذف کنند و به تسطیح یا حذف خاک از جاده های آسفالت نشده کمک کنند. ضمیمه ها می توانند توانایی های تجهیزات شما را با امکان شکستن سنگ ها و بتن افزایش دهند.

 

۶٫ اسکید فرمان

فرمان اسکید در سایت های ساختمانی بسیار رایج است. آنها دارای قابلیت های متعددی هستند که به شما امکان می دهد از آنها برای چندین شغل استفاده کنید. می توانید مواد را بارگیری و جابجا کنید، حفاری کنید و زباله ها را از منطقه ساخت و ساز خارج کنید. فرمان های اسکید به اندازه کافی کوچک هستند تا در فضاهای تنگ تر مانور دهند و با چندین اتصال کار کنند. اگر نیاز به حفاری، درجه بندی یا لایروبی دارید، یک فرمان لغزنده نیز می تواند در این مورد کمک کند.

 

۷٫ کامیون های مفصلی

کمپرسی های مفصلی ماشین های همه کاره برای جابجایی مواد هستند. آنها دارای موتورهای قدرتمند و کابین های راحت هستند که برای افزایش بهره وری اپراتور طراحی شده اند. از آنجایی که بسیاری از این کمپرسی های مفصلی قابل توجه هستند، می توانید مقادیر بیشتری از مواد را حمل کنید و به افزایش کارایی سایت کمک می کند.

 

۸٫ لودر تراک

یکی دیگر از قطعات استاندارد تجهیزات ساختمانی، لودر تراک فشرده است. اینها ماشین های کوچکی هستند که به اندازه کافی سبک هستند تا در سراسر محل کار اجرا شوند. لودرهای کامپکت در مسیرهای مختلف، از شن گرفته تا برف و گل، به خوبی کار می کنند.

از آنجایی که می توانید با این ماشین ها از اتصالات مختلف استفاده کنید، طیف وسیعی از قابلیت ها را دارید. با یک لودر فشرده، می‌توانید حفاری کنید، زمین را جابجا کنید و مواد را جابجا کنید.

 

۹٫ کمپکتورها

هنگامی که نیاز به صاف کردن یک سطح دارید، می توانید از متراکم کننده استفاده کنید. این ماشین ها در انواع مختلفی برای اهداف مختلف شغلی، از دفن زباله گرفته تا غلتک های خاک، آسفالت و ترانشه عرضه می شوند. بسته به اولویت و مشخصات پروژه، کمپکتورها می توانند پشت سر هم یا سواری باشند. بدون توجه به زمین یا اندازه کار، یک کمپکتور برای رفع نیازهای شما در دسترس است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *