به چه اندازه بولدوزر نیاز دارم؟

برای اینکه بدانید چگونه ماشین آلات راهسازی بولدوزر مناسب را انتخاب کنید، مهم است که بدانید بولدوزر چگونه کار می کند و هدف از قسمت های مختلف آن چیست. صرف نظر از اندازه، بولدوزرها از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده اند:

 

مسیر یا لاستیک:

در حالی که بیشتر بولدوزرها خزنده هستند، به این معنی که مجهز به مسیر هستند، برخی از مدل های ماشین آلات راهسازی بولدوزر با لاستیک عرضه می شوند. آهنگ‌ها به ماشین اجازه می‌دهند تا با پوشاندن سطح بیشتر به طور موثرتر از زمین ناهموار عبور کند. لاستیک ها در شرایطی با زمین های خشک و سخت مناسب هستند، جایی که دستگاه می تواند ثبات خود را حفظ کند و در زمین نرم فرو نرود.

 

تیغه جلو:

مشخصه یک ماشین آلات راهسازی بولدوزر تیغه جلویی آن است که یک صفحه فلزی تقویت شده سنگین است که می تواند بارهای سنگینی از مواد را به اطراف فشار دهد. تیغه های بولدوزر را می توان با انواع مختلف تعویض کرد، از جمله تیغه هایی با بال های جانبی که به هدایت مواد به داخل تیغه برای پاکسازی کارآمدتر کمک می کند.

 

چاک دهنده عقب:

بسیاری از مردم ممکن است ندانند که بولدوزر دارای یک زائده پشتی به نام چاک دهنده است که برای سوراخ کردن زمین سخت و شکستن سنگ استفاده می شود. چاک دهنده ابزاری مانند پنجه است که به تجزیه مواد قبل از اینکه تیغه جلویی بتواند آن را دور بزند کمک می کند.

 

موتور ماشین آلات راهسازی بولدوزر:

بولدوزرها توسط یک موتور دیزلی سنگین کار می کنند که به آنها توانایی فشار و بلند کردن بارهای سنگین را می دهد. مهم است که موتورهای ماشین آلات راهسازی بولدوزر دارای گشتاور کافی برای به حرکت درآوردن دستگاه از طریق زمین ناهموار و غلبه بر مقاومت در برابر بارهای سنگین مواد باشند.

 

کابین تراکتور:

یک ماشین آلات راهسازی بولدوزر دارای یک کابین تراکتور محصور است که کنترل های دستگاه را در خود جای می دهد. اپراتورها از کنترل ها برای جابجایی سمت راست یا چپ مسیرها و بلند کردن و حرکت دادن تیغه جلو و ریپر عقب استفاده می کنند.

علاوه بر این اجزای اساسی، مدل های مختلف و سازندگان بولدوزر دارای ویژگی های متنوعی هستند. با متخصص اجاره تجهیزات خود صحبت کنید تا اطلاعات عمیق تری در مورد نوع بولدوزری که قصد اجاره آن را دارید به دست آورید.

 

اندازه ماشین آلات راهسازی بولدوزرها چقدر است؟

هنگام اجاره بولدوزر برای پروژه ساخت و ساز، کشاورزی یا معدن خود، مهم است که دستگاه اندازه مناسب را برای کار انتخاب کنید. به دست آوردن بولدوزر با اندازه مناسب تضمین می‌کند که می‌توانید کارآمد و ایمن کار کنید.

اندازه های بولدوزر بر اساس ظرفیت وزن عملیاتی آنها و همچنین رتبه بندی اسب بخار آنها طبقه بندی می شوند. در زیر سه دسته از اندازه های بولدوزر برای انتخاب وجود دارد.

 

ماشین آلات راهسازی بولدوزرهای کوچک

بولدوزرهای کوچک تجهیزات فشرده در نظر گرفته می شوند. بولدوزرهای گربه در رده کوچک دارای قدرتی کمتر از ۱۰۰ اسب بخار و ظرفیت عملیاتی آن حدود ۲۰۰۰۰ پوند هستند. بولدوزرهای کوچک برای پروژه های مسکونی یا ساخت و سازهای سبک مانند ساخت راهرو یا ارتفاق ایده آل هستند.

با توجه به اندازه جمع و جور آنها، بولدوزرهای کوچک برای حمل و نقل به محل کار راحت هستند. آنها همچنین به راحتی قابل مانور هستند و می توانند در نقاط تنگ عمل کنند. وزن سبک آنها باعث می شود آنها سریعتر و کارآمدتر از مدلهای بزرگتر کار کنند.

بولدوزرهای کوچک به طور منحصر به فردی برای تکمیل و درجه بندی خوب مناسب هستند، به همین دلیل است که اغلب به ناوگان تجهیزات محوطه سازی اضافه می شوند. از آنجایی که بولدوزرهای کوچک مجهز به مسیر هستند، هنگام کار روی زمین نرم و بدون فرو رفتن روی زمین، ایده آل هستند.

 

ماشین آلات راهسازی بولدوزرهای متوسط

بولدوزرهای متوسط ​​به دلیل توانایی آنها در ایجاد تعادل بین قدرت و بهره وری سوخت، کارآمدترین و انعطاف پذیرترین اندازه بولدوزر در نظر گرفته می شوند. با وزن عملیاتی معمولاً بین ۲۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ پوند، بولدوزرهای متوسط ​​انتخاب مناسبی برای پروژه‌هایی هستند که به قدرت بیشتری نسبت به یک بولدوزر کوچک نیاز دارند، اما نه به حداکثر قدرت موجود در یک بولدوزر بزرگ. بولدوزرهای متوسط ​​نیز قدرتی زیر ۴۰۰ اسب بخار دارند.

بولدوزرهای متوسط ​​یک گزینه تجهیزات همه کاره در ساخت و ساز، کشاورزی و محوطه سازی هستند. با یک بولدوزر متوسط، می‌توانید کار خود را کارآمدتر انجام دهید، زیرا بولدوزرهای متوسط، نسبت به یک بولدوزر کوچک، مقداری از زمین را در زمان کمتری پوشش می‌دهند. بولدوزرهای متوسط ​​برای ساخت و سازهای تجاری یا صنعتی با توجه به ظرفیت وسیع در این دسته اندازه مناسب هستند.

 

ماشین آلات راهسازی بولدوزرهای بزرگ

زمانی که به حداکثر قدرت، سرعت و کارایی نیاز دارید، یک مدل بولدوزر بزرگ را انتخاب کنید. بولدوزرهای بزرگ معمولاً بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ ظرفیت وزن عملیاتی یا بیشتر در نظر گرفته می شوند که دارای توانی بیش از ۴۰۰ اسب بخار می باشند.
بولدوزرهای بزرگ برای شرایط محیطی سخت و زمین های ناهموار مناسب تر هستند. آنها بهره وری و عملکرد مورد نیاز شما را برای مقابله با سخت ترین مشاغل ایمن تر و با خرابی کمتر ارائه می دهند.

 

چگونه ماشین آلات راهسازی بولدوزر را انتخاب کنم؟

هنگامی که اندازه های مختلف بولدوزرهای موجود را برای انتخاب شناختید، می توانید بولدوزر مناسب را با کار مورد نظر مطابقت دهید. هنگام انتخاب بولدوزر با اندازه مناسب، مهم است که نیازهای منحصر به فرد پروژه خود را در نظر بگیرید، از جمله نوع کار، اندازه محل کار، زمین و عوامل دیگر. از آنجایی که ایمنی همیشه یکی از دغدغه های اصلی است، شما همچنین باید ایمن ترین مدل را برای کار انتخاب کنید، زیرا هر چه دستگاه بزرگتر باشد، اپراتور خطر بیشتری را متحمل می شود.

در زیر مهمترین فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب بولدوزر برای پروژه خود در نظر بگیرید آورده شده است.

برنامه یا نوع شغل

هنگام انتخاب نوع و اندازه مناسب بولدوزر برای کار، وظایف مختلفی را که باید بولدوزر خود انجام دهید در نظر بگیرید.

در اینجا انواع مشاغلی که هر اندازه بولدوزر برای آنها طراحی شده است آورده شده است:

  • بولدوزرهای کوچک: ساخت و ساز مسکونی و تجاری سبک، محوطه سازی و مشاغل کشاورزی سرگرمی
  • بولدوزرهای متوسط: ساخت و ساز تجاری و محوطه سازی، جاده سازی و پاکسازی زمین
  • بولدوزرهای بزرگ: محل های دفن زباله، معادن و معادن، ساخت بزرگراه و پروژه های زیربنایی بزرگ

بزرگ‌ترین تصمیمی که باید بگیرید این است که آیا می‌توانید با یک بولدوزر جمع‌وجور یا متوسط ​​فرار کنید یا به چیز سنگین‌تری نیاز دارید. استفاده از بولدوزرهای کوچکتر می تواند ایمن تر باشد، اما با وزن عملیاتی کمتر، کارایی کمتری در جابجایی مقادیر زیاد مواد دارند. با این حال، بولدوزرهایی که برای کار بسیار بزرگ هستند ممکن است هزینه بیشتری برای کار کردن داشته باشند و خطرات بیشتری را به همراه داشته باشند.

 

نوع زمین

بولدوزرها می توانند دارای ریل یا چرخ باشند. هر گزینه برای انواع خاصی از زمین و شرایط آب و هوایی مناسب تر است. بولدوزرها معمولاً دارای آهنگ هایی هستند که به ماشین توزیع وزن بیشتری را در یک سطح بزرگتر می دهد. این به بولدوزرهای ردیابی شده اجازه می دهد تا با کشش بهتر بر روی زمین بخزند. مسیرها راحت تر و ایمن تر از زمین های ناهموار، شیب دار و تپه ای بالا می روند و همچنین کمتر در زمین های مرطوب، خیس و گل آلود فرو می روند.

بولدوزرهای چرخدار سود معکوس دارند. چرخ ها سطح تماس کمتری با زمین دارند. با این حال، چون بولدوزرها دارای چهار چرخ هستند، وزن دستگاه در هر چهار نقطه به طور یکنواخت متعادل می شود. زمین مسطح و سخت زمین مناسب را برای کار با بولدوزر چرخدار فراهم می کند. خواهید دید که بولدوزرهای چرخدار برای استخراج سطحی، پاکسازی و تعمیر و نگهداری جاده یا احیای آن ترجیح داده می شوند.

تجربه اپراتور

آخرین ملاحظه هنگام تصمیم گیری در مورد اندازه و نوع بولدوزر برای اجاره، سطح تجربه اپراتور است. تجهیزات ساخت و ساز جمع و جور، مانند مینی بولدوزرها و بیل مکانیکی یا لودرهای جمع و جور، مانند فرمان اسکید، برای استفاده هر کسی طراحی شده است. آنها به اندازه کافی کوچک هستند تا با حداقل تجربه کار کنند، و کنترل های بصری آنها به راحتی قابل استفاده است.

هر چه یک ماشین بزرگتر شود، دانش بیشتری برای کار کردن می تواند داشته باشد. تجهیزات سنگین، مانند بولدوزرهای متوسط ​​و بزرگ، به پروتکل های ایمنی بیشتری در محل نیاز دارند تا ایمنی همه افرادی که در نزدیکی کار می کنند یا راه می روند. هنگام اجاره بولدوزرهای متوسط ​​یا بزرگ، اطمینان حاصل کنید که اپراتور با تجهیزات سنگین تجربه دارد و می تواند آن را ایمن و صحیح کار کند.

ضمیمه تیغه ماشین آلات راهسازی بولدوزر بالا

هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه انتخاب بولدوزر، ممکن است لازم باشد اتصالات تیغه را در ارتباط با اندازه در نظر بگیرید. تیغه انتهای کار بولدوزر است که برای فشار دادن و تخریب مواد در مسیر خود استفاده می شود. اپراتورها می توانند انواع مختلفی از تیغه های مختلف را تعویض کنند تا دقت، کنترل و قدرت بیشتری بر روی وظایف خود به دست آورند. در زیر انواع استاندارد اتصالات تیغه برای بولدوزرها آورده شده است:

تیغه مستقیم: که تیغه S نیز نامیده می شود، تیغه مستقیم ابتدایی ترین نوع تیغه است. بدون بال در کنار، تیغه ای کاملاً صاف است که اغلب برای دانه بندی همه چیز از ماسه ریز گرفته تا شن سخت استفاده می شود.
تیغه جهانی: تیغه یونیورسال یا تیغه یو تیغه ای بلند، پهن و خمیده با بال هایی در طرفین است. تیغه‌های U برای نگهداری مواد در حین فشار دادن آن در فواصل طولانی‌تر ایده‌آل هستند.
تیغه نیمه جهانی: تیغه نیمه جهانی که تیغه SU نیز نامیده می شود، ترکیبی از تیغه مستقیم و جهانی است. این تیغه باریک تر و خمیدگی کمتری نسبت به تیغه U دارد و بال های جانبی کوچک تری دارد. این باعث می شود که تیغه SU برای فشار دادن موادی که یکنواخت هستند و می توان آنها را راحت تر نگهداری کرد، مانند خاک، ایده آل است. تیغه های SU برای پرکردن و ترانشه کردن مناسب هستند.
تیغه زاویه دار: یک تیغه زاویه دار به مرکز پانل جلویی متصل می شود و می تواند به چپ یا راست زاویه داشته باشد. به آن تیغه دو طرفه نیز می گویند. تیغه های زاویه دار بال های جانبی ندارند زیرا حاوی مواد هدف نیست. در عوض، اپراتورها از یک تیغه زاویه‌دار برای هدایت و شکل دادن دقیق مواد استفاده می‌کنند که آن را در محوطه‌سازی مفید می‌کند.
تیغه شیب با زاویه قدرت: تیغه چند جهته نیز نامیده می شود.

تیغه یکی از پرکاربردترین تیغه های موجود است که به دلیل عملکرد گسترده ای که دارد. با یک تیغه PAT می‌توانید شیب و زاویه تیغه را تنظیم کنید و آن را برای جابجایی مواد منظره و خاک برای پرکردن و همچنین برای پاکسازی و طبقه‌بندی کارآمد زمین مفید می‌کند.
تیغه های مختلف عملکرد و دامنه حرکت متفاوتی برای بولدوزرها با اندازه های مختلف دارند.

از جمله این سه نوع حرکت تیغه:

زاویه: تیغه ها می توانند خود را به صورت افقی، به سمت چپ یا راست، زاویه دهند. اینکه یک تیغه تا چه اندازه می تواند خود را به سمت چپ یا راست مرکز زاویه دهد به نوع تیغه و نحوه نصب آن بستگی دارد. اکثر آنها ظرفیت زاویه ۳۰ درجه را به چپ یا راست ارائه می دهند که برای فشار دادن مواد به طرفین بدون نیاز به چرخاندن دستگاه مفید است.
شیب: تیغه ها همچنین می توانند خود را به صورت عمودی، یا به سمت بالا و دور از زمین یا پایین به سمت زمین کج کنند. توانایی کج کردن یک تیغه به بالا یا پایین، عملکرد اضافی فراتر از فشار دادن صرف مواد را فراهم می کند. یک تیغه عنوان می تواند به عنوان یک بیل برای کندن سنگ ها و کنده ها یا برای صاف کردن و درجه بندی یک زاویه خاص عمل کند.
بلند کردن: بازوهای هیدرولیک بولدوزر همچنین به شما این امکان را می دهد که کل تیغه را از روی زمین بلند کنید یا آن را به سمت پایین قرار دهید. این به بولدوزر شما این توانایی را می دهد که مواد را از محل کار دور کند. بالا نگه داشتن تیغه نیز برای مانور دادن در اطراف محل بدون فشار دادن مواد خوب است.
عرض خود تیغه بسته به نوع تیغه از ۷۰ اینچ برای بولدوزرهای کوچک تا ۳۰۰ اینچ برای بولدوزرهای بزرگ متغیر است.

علاوه بر تیغه ها، بولدوزرها می توانند به ملحقات مفید دیگری نیز برای خاک برداری از جمله چنگک و مالچر مجهز شوند. این به شما امکان می دهد تا با تجهیز آن به ابزارهایی که آن را به انواع مختلف ماشین آلات با قابلیت های اضافی تبدیل می کند، تطبیق پذیری اجاره یک بولدوزر را به حداکثر برسانید. فقط باید اطمینان حاصل کنید که اندازه بولدوزر اجاره ای با آن برنامه های مختلف مطابقت دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *